Klarinetové kvarteto

Barbora Pátková začala hrát na klarinet v ZUŠ v Polici nad Metují u pana učitele Romana Rokoše. Vystudovala Jiráskovo gymnázium v Náchodě a po maturitě v roce 2012 byla přijata na Pražskou konzervatoř, kde studovala ve třídě Petra Čápa a později Ludmily Peterkové. Během studia se zúčastnila několikerých mistrovských kurzů (Pascal Moragués, Calogero Palermo, letní klarinetové kurzy v Domažlicích) a také soutěží (Pardubické dechy 2015 a 2017, mezinárodní soutěž ve Wroclawi 2016, soutěž Saverio Mercadante v italském Bari 2017). Letos na jaře absolvovala na konzervatoři a ve studiu nyní pokračuje na pražské HAMU. Kromě toho také vyučuje v ZUŠ Hostivař v Praze 10.

Petr Vaněk je multiinstrumentalista (klarinet, saxofon), hudební skladatel, aranžér a úspěšný pedagog.
Klarinet začal studovat na ZUŠ u Antonína Veselého. V roce 1996 nastoupil na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Petra Čápa, v roce 2002 na AMU v Praze do třídy prof. Vlastimila Mareše.
Je laureátem soutěže konzervatoří z roku 2001.
Věnuje se komorní a orchestrální hře a pedagogické práci.
Vystupoval s Orchestrem Václava Hybše, s Originálním pražským synkopickým orchestrem, Státním souborem písní a tanců a s Pražským festivalovým orchestrem.
Je členem Ventovy dechové harmonie, orchestru Fantoma Opery, orchestru Cantores Pragenses, tria Musica per Tre a Tria Iuventa, souboru Duo per Due a hostuje v nejrůznějších komorních sdruženích - Rejchovo kvinteto, Wichterle kvintet, Pražské dechové kvinteto, atd.

Simona Vaňková stála u samotného zrodu projektu Filharmoniště, hrála už na našem historicky prvním koncertě :) Tohle krásné kvarteto dala dohromady právě ona. Protože už ji znáte, tak jen stručně: Že hraje na klarinet je jasné :). Poslechnout si ji můžete třeba v orchestru GoJa Music Hall 🎤🎤🎤, kde je stálou členkou. A taky učí - je to pedagožka ZUŠ Jižní Město. Práce s omladinou ji moc baví a jak vidíte, má s ní bohaté zkušenosti :)

Jan Pařík začal v pěti letech hrát na zobcovou flétnu u Václava Žilky, v sedmi na klarinet u Miroslava Holíka a zároveň na housle u Eriky Váchové. Absolvent pražské konzervatoře (2000, MgA. Ludmila Peterková) a Hudební fakulty Akademie Múzických Umění v Praze (2006, Prof. Jiří Hlaváč a Prof. Vlastimil Mareš). V letech 2006 - 2010 studoval doktorandské studium na téže vysoké škole. Od roku 2016 studuje na Mazinárodní konzervatoři v Praze - obor saxofon (MgA. Tereza Novotná).

V roce 1994 získal 1. místo na celorepublikové soutěži dechových nástrojů v Uničově. V roce 1995 se zúčastnil soutěže Concertino Praga ve hře na klarinet a o rok později v této soutěži s kvintetem zvítězil a získal titul Laureát CP 1996. V roce 1999 na soutěži " O Evropskou hudební cenu " získal 2. místo a cenu za nejlepší provedení povinné skladby P. Hindemitha, kterou uděluje Hindemithova nadace, Blonay. V roce 2002 se stal semifinalistou soutěže Pražské Jaro 2002. Zúčastnil se různých kurzů doma i v zahraničí u profesorů H. Deinzer, W. Grund, J. Hlaváč, M. Lethiec, M. Spangenberg.
V letech 2006 - 2011 byl členem orchestru opery Národního divadla a Státní opery Praha. Od roku 2015 působí orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Natáčí pro Český rozhlas. Mezi lety 2009 - 2017 působil pedagogicky na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Od roku 2018 působí jako pedagog hry na klarinet na Riverside School. V roce 2012 opakovaně vystoupil s Mozartovým koncertem pro klarinet a orchestr.
Koncertní činnosti se věnuje jak v sólové hře, tak i v komorní hře s dalšími soubory a sólově, s orchestry a umělci ( sopranistka Anda-Louise Bogza, Filharmonie Hradec Králové, Moravská filharmonie Olomouc, Komorní orchestr Berg, Komorní orchestr Far Musica, Komorní orchestr Akademia, Pražský studentský orchestr, Juventus kvintet, Adler trio, Czech music festival v Leamingtonu (UK), Mladá Smetanova Litomyšl, Jihočeský festival Concertino Praga a pod.) doma i v zahraničí (USA, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Anglie, Slovensko, Německo, Španělsko, Srbsko a Černá Hora, Bulharsko, Gran Canaria, Čína).
V roce 1997 a 2000 reprezentoval ČR na Evropských koncertech v Nizozemí a v Německu. V roce 2001 debutoval s Dechovým kvintetem Juventus v Carnegie Hall v New Yorku. V roce 2016 a 2017 byl pozván na sólové koncertní turné v Číně.