Hudební programy do školek a škol

Jak se Honza učil muzikantem

Poznají vaše děti flétnu, klarinet, housle nebo saxofon? Znají stupnici? A vědí, kolik dá práce, než se na něco naučí hrát? V hudebně vzdělávací pohádce jim to náš Honza ukáže. On se nám ten náš lenoch totiž vydá na cestu, na které všechny tyhle nástroje pozná. A můžeme vám rovnou prozradit, že velký talent ze začátku neukáže :).

Vivaldi do škol a školek

Jak představit Vivaldiho úplně nejmenším dětem? Melody duo (violoncello a housle) na to jde přes příběh večerníčků a přes populární skladby z animovaných filmů, které nenásilnou formou propojuje i s nejznámějšími ze skladeb vážné hudby. Jak se od sebe liší violoncello a housle, jakým způsobem rytmicky ozvučit nejen Vivaldiho?

Jak Koblížek baletku potkal

Tímto tanečně-hudebním vzdělávacím programem malé diváky provede baletka Anna Homola a houslistka a hráčka na kvinton Gabriela Vermelho. Program inspirovaný pohádkou O Koblížkovi, seznámí děti s tajemstvími baletu a představení je nechá okusit kouzelnou atmosféru spojení klasického tance a lidové hudby v podání hravého kvintonu.

Spoluznít

Lidové písně z celého světa i z Čech v podání 4 zpěvaček, hudebnic a pedagožek. Jedinečná šance, jak se vaše děti mohou samy zúčastnit opravdové hudební a pěvecké polyfonie. V příběhu o hudbě, která je v každém z nás i všude kolem nás, děti na svou kůži zažijí, jak zní hudba v různých částech naší zeměkoule.

Za poznáním tajů hudby s princeznami

Hravým a zábavným programem vás se svou harfou provede Hedvika Mousa Bacha a s houslemi Monika Urbanová. Poznáte, které roční období v hudbě slyšíte? Kolik zvířecích jmen najdou na houslích a harfě? A jaká hudba se nejlépe hodí k cestě na Měsíc?


Výlet do Říše hudby

Pokračování pořadu Za poznáním tajů hudby. V Říši hudby se děti naučí tančit valčík, poznají, co je tango, flamenco, nebo habanera. Cestou taky potkají zhudebněná zvířátka a taky se dozví, která skladba zazněla, když člověk vstoupil poprvé na Měsíc.

(dostupné od září 2023)Hudebně-vzdělávací programy doporučujeme pro děti od 3 do 7 let. Představení jsou zcela akusticky, není potřeba nic technického zajišťovat. Doporučujeme ho pro max. 50-60 dětí najednou.