Lukáš Štěpánek (kytara)

Karolína Dlouhá (flétna). 

Duo Mellison je komorní soubor hrající ve složení Karolína Dlouhá (flétna) a Lukáš Štěpánek (kytara). Soubor se snaží využít takřka ideálního spojení dvou zdánlivě nesourodých nástrojů. Kytara, která svým subtilním zvukem podporuje melodickou linku flétny, která se svou barvou snad nejvíce podobá lidskému hlasu, tak vytváří neobyčejnou zvukovou symbiózu. Duo vzniklo v roce 2014 a má za sebou celou řadu koncertů po celé České republice. V roce 2020 vydal soubor své debutové album s názvem Duo Mellison. Hlavní myšlenkou alba je propagace nové hudby pro flétnu a kytaru, ať už v podobě zcela nově napsaných skladeb současných českých skladatelů, anebo formou transkripcí pro toto obsazení. 

Ukázka z alba je k poslechu na: https://youtu.be/IW0trfF3nbI

Lukáš Štěpánek se narodil v roce 1991 v Praze. Své první hudební krůčky absolvoval už v sedmi letech, kdy začal navštěvovat hodiny kytary na ZUŠ v Kladně. Kytara mu učarovala natolik, že se v šestnácti letech rozhodl pro studium klasické kytary na Pražské konzervatoři, kde v roce 2013 absolvoval ve třídě prof. Václava Kučery. Ve studiu dále pokračoval na pražské HAMU u prof. Štěpána Raka. Během studijí se zúčastnil několika kytarových soutěží (Concertino Praga, Kutná hora, ad.) V roce 2014 založil komorní soubor Duo Mellison s flétnistkou Karolínou Dlouhou, který se zaměřuje na interpretaci klasické hudby. Příležitostně se věnuje také spolupráci s orchestry (Česká filharmonie, SOČR, Symphony Prague, ad.) Od roku 2014 je pedagogem Pražské konzervatoře.

Karolína Dlouhá se narodila v roce 1990 v Novém Jičíně. Již v pěti letech začala navštěvovat hodiny zobcové flétny u prof. Veroniky Pudlákové na ZUŠ Charlotty Masarykové, příčné flétně se věnuje od svých 12 let. V letech 2010-2016 studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Jana Ostrého. Během studií se zúčastnila několika flétnových soutěží (Mezinárodní flétnová soutěž Flautiada v Bratislavě, flétnové soutěže ve Wroclawi a Teplicích ), dále absolvovala flétnové kurzy v Neubergu a Ostravě u předních flétnistů jako jsou Philippe Bernold, Philippe Boucly, Jan Ostrý nebo Hansgeorg Schmeiser. Od roku 2014 vystupuje s kytaristou Lukášem Štěpánkem pod názvem Duo Mellison. Od roku 2016 působí jako pedagog na ZUŠ v Rakovníku.